post

توجه به عدم گزارش گیری در خرید VPN

با تعداد زیادی از ارائه دهندگان VPN که این روزها پیشنهاد می شوند و با افزایش تنوع سرویس های VPN، تشخیص اینکه کدام بیشترین امنیت را دارد و در اصطلاح کدام بهتر داده های خصوصی شما را حفاظت می کند سخت است. در حالیکه یک ارائه دهنده ممکن است ادعا کند هیچ “گزارش گیری” ای ندارد به این معنی که سابقه مرور شما و داده های منتقل شده توسط شرکت ذخیره نمی شوند، از طریق خواندن همه سیاست های حریم خصوصی ممکن است این را ثابت کند.

no-logging-vpn

 

در این مقاله به طور خلاصه درباره “عدم گزارش گیری” یا “گزارش گیری صفر” صحبت می کنیم و چرا این برای افرادی که به حریم خصوصی و ناشناس ماندن خود ارزش می دهند در هنگام خرید VPN مهم است. همچنین در parsvpn.net چند ارائه دهنده محبوب را معرفی می کنیم که همه آنها بهترین رمزگذاری VPN را ارائه می دهند و انتخاب خوبی برای خرید VPN و خرید کریو می باشند. با این تعهد آمده اند که هیچ گزارشی از فعالیتهای شما حین استفاده از سرویس آنها اتفاق نمی افتد.

اساسا یک سیاست عدم گزارش گیری به این معنی است که سابقه ترافیک شما، استفاده از وب و اطلاعات ارتباط هرگز روی هیچ سرور یا پایگاه داده هایی ذخیره نخواهد شد. به ترتیب، عدم گزارش گیری امنیت بهینه در مقابل همه طیف های تهدیدات از جمله دولت و نظارت، حملات DDoS، هک کردن، اسپم ها و دیگر روش های ردیابی آنلاین را برای ارائه دهندگان و در نتیجه کاربران آنها تضمین می کند.

با این حال، ارائه دهندگانی که ادعای عدم گزارش گیری دارند، در حالکیه گزارش درباره فعالیت های آنلاین مشترکین نگه نمی دارند (گزارش ترافیک)، اما هنوز ممکن است اطلاعات ارتباط VPN را ذخیره سازند (به عنوان گزارش های اتصال شناخته می شود).

معمولا این گزارش ها شامل زمان اتصال و وارد شدن به VPN ، همچین گزارش آدرس IP شما، طول زمان اتصال و مقدار پهنای باند استفاده شده و همچنین اطلاعات DNS است.

در بیشتر موارد، گزارش های اتصال نگه داشته می شوند تا به بهبود ارائه دهنده سرویس کمک کنند، در حالیکه برخی شرکت ها تمایل به دور ریختن آنها بعد از چند روز دارند، برخی دیگر برای نگه داری برای دوره ای تا یک ما مشهورند. از نظر حفظ حریم خصوصی، بدون شک بهتر است که ارائه دهنده VPN قول به عدم ذخیره ترافیک یا گزارشات اتصال بدهند.

VPN هایی که گزارش گیری ندارند

این می تواند کمی مایوس کننده باشد که تعدادی از ارائه دهندگان تعهدی برای عدم گزارش گیری ندارند. به لطف بسیاری از ارائه دهندگان VPN که این روزها می توان انتخاب کرد، امکان انتخاب سرویسی که هیچ گزارشی از فعالیت های کاربران نداشت باشد به وجود آمده است. در خرید VPN و خرید کریو توجه به این مسائل اهمیت زیادی دارد. در زیر شش ارائه دهنده سرویس VPN بدون هیچ گزارش گیری را در لیست آورده ایم.

BTGuard

BTGuard ارائه دهنده سرویس VPN و سرویس پروکسی SOCKS5 است. این ارائه دهنده تحت نام شرکت Netcrawled LLC فعالیت می کند که در کانادا واقع است. بر طبق سیاست های حریم خصوصی، BTGuard آدرس های IP و کاربردهای کاربران از VPN را جمع آوری نمی کند. BTGuard رمز گذاری 128 بیتی ارائه می دهد و از پروتکل های OpenVPN و PPTP پشتیبانی می کند.

ExpressVPN

در بریتانیا مستقر است، بخاطر امنیت بالا برای شرکت های اینترنتی مشهور است چون هیچ قانونی برای حفظ اطلاعات ندارد. ExpressVPN داده ها یا ترافیک کاربران را جمع آوری نمی کند. ارائه دهنده ممکن است اطلاعات شخصی شما را روی سرور ثالثی ذخیره کند و یا ممکن است از ابزارهای تحلیلی استفاده کند تا بفهمد چطور این وب سایت ها استفاده شده اند. در نهایت هیچ گزارش اتصالی توسط ExpressVPN ذخیره نمی شود.

این سرویس رمزگذاری 256 بیتی ارائه می دهد و از پروتکل های OpenVPN, L2TP, IPSec, SSTP و PPTP استفاده می کند.

IPVanish

این ارائه دهنده در ایالات متحده واقع است و طبق قوانین آمریکا مجبور به نگه داری داده های کاربران نیست. IPVanish  هیچ گزارش از استفاده شبکه خصوصی مجازی جمع آوری نمی کند.

رمزگذاری شامل OpenVPN, L2TP/IPSec, IKEv2 و PPTP است. OpenVPN رمزگذاری 128 بیتی و 256 بیتی را پشتیبانی می کند.

Private Internet Access (PIA)

Private Internet Access  مرکز نظارتی در ایالات متحده دارد، بدین معنی که داده های مشترکین حفظ خواهند شد. پروتکل های OpenVPN, L2TP/IPsec و PPTP در دسترس است و دارای رمزگذاری 128 بیتی و 256 بیتی است.

BlackVPN

در ابتدا در اروپا واقع بود، هرچند به Edward Snowden نقل مکان کرد. BlackVPN

مجبور به حفظ داده های مشترکین نیست و گزارشات اتصال (داده های اتصال به صورت خودکار پس از خارج شدن کاربر حذف می شود)، فعالیت کاربر هرگز گزارش نمی شود و آدرس IP کاربر هرگز ذخیره نمی گردد.

BlackVPN  از رمزگذاری AES-256-CBC روی OpenVPN استفاده می کند.

NordVPN

NordVPN در پاناما واقع است، در اینجا هیچ قانونی برای حفظ داده ها وجود ندارد. بعلاوه، NordVPN با سیاست عدم گزارش گیری عمل می کند.

برای رمزگذاری این سرویس رمزگذاری 256 بیتی روی  OpenVPN or L2TP/Ipsecو PPTP ارائه می دهد.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.net

Leave a comment